גופי תאורה במוסדות ציבוריים

Home » גופי תאורה במוסדות ציבוריים

גופי תאורה במוסדות ציבוריים

גופי תאורה במוסדות ציבוריים

בעבר הרחוק נהוג היה לבצע שימוש בתאורה סטנדרטית התואמת לשימוש בייתי ותעשייתי כאחד, כאשר ההבדל בניהם היה בעוצמת התאורה ועיצוב גופי התאורה. כיום, עם התפתחות עולם התאורה, ישנו הבדל מהותי בין גופי התאורה הביתיים לבין גופי תאורה במוסדות ציבוריים או שטחים מסחריים, כאשר ההבדל הוא בעוצמת האור ובגופי התאורה החדשניים המאפשרים חיסכון משמעותי באנרגיה. המגוון העצום של גופי התאורה לצד יכולת ההספק שלהם, מאפשרים לגופים ציבוריים להאיר חללים בצורה מיטבית יותר ואף לשפר את עיצוב החלל מקצה לקצה על ידי בחירה נכונה של עוצמת האור ועיצוב גופי התאורה.

את גופי התאורה הציבוריים נוכל למצוא במגוון רב של מקומות כגון – בפארקים פתוחים, בתי חולים, בתי ספר, מגרשי ספורט, מרכזים שיקומיים, אזורים צבאיים, בתי משפט ועוד מיני רבים. במקומות אלה יש צורך בתאורה ממוקדת וחזקה אשר תתאים לאזור המבוקש, בין אם מדובר בשטח פתוח, בשטח סגור, בחניון, במחסן, מרכז לוגיסטי, חדרי רופאים, מעבדות וכו’.

תהליך תכנון גופי תאורה במוסדות ציבוריים

התאמת גופי תאורה במוסדות ציבוריים דורשת תכנון מקדים ומקיף של כל האזור הרצוי במטרה להפיק מגופי התאורה את המרב, כאשר התכנון צריך להיות עם דגש על בחירת איכות ועוצמה על פני כמות. מובן שיש עוד כמה וכמה היבטים שעליהם יש לתת את הדעת בעת תכנון התאורה כגון – אופי העבודה או השימוש בחלל הרצוי, גודל החלל הדרוש, תאורת פנים או תאורת חוץ, עיצוב החלל, מקומות בהם יהיה צורך בתאורה ממוקדת וחזקה יותר וכמובן גם בחירת תאורה חסכונית שתאפשר לחסוך בעלויות החשמל ובתדירות החלפת המנורות, כלומר מנורות עם אורך חיים ארוך מהרגיל.

מגוון עיצובים מיוחדים

לעיצוב גופי תאורה במוסדות ציבוריים יש השפעה רבה על נראות החלל שהרי מדובר על פריט דומיננטי שיכול להפוך כל חלל סטנדרטי למעניין, ולכן כאשר בוחרים גופי תאורה יש להתמקד בנראות החיצונית שלהם ולהתאימם לאופי החלל כדי שישתלבו בסינרגיה מושלמת עם יתר האלמנים הנמצאים בו. למעשה, עליכם לזכור כי תאורה נכונה תספק לחלל מראה דקורטיבי ואסתטי שיוכל לשפר פלאים כל חלל, בכך שהיא תפיח בו אור מיוחד.

 

 

2018-09-30T07:31:27+00:00