כיצד לבחור פתרונות תאורת חוץ במבנים ציבוריים?

Home » כיצד לבחור פתרונות תאורת חוץ במבנים ציבוריים?

כיצד לבחור פתרונות תאורת חוץ במבנים ציבוריים?

כיצד לבחור פתרונות תאורת חוץ במבנים ציבוריים?

בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות מבצעות החלפת גופי תאורת חוץ ציבוריים במסגרת פרויקט “התייעלות אנרגטית”, וזאת על מנת לשפר את פני העיר ובאותה ההזדמנות לחסוך עשרות אחוזים בהוצאת החשמל. כידוע לפני כעשור פרצה תאורת הלד לתחום התאורה והביאה עמה בשורה חדשנית לחללים ציבוריים שונים. לתאורת לד יש מספר יתרונות מובהקים מלבד החסכון המשמעותי באנרגיה, ולכן רבים עוברים לטכנולוגיה זו, בעיקר במקומות בהם צורכים כמות גדולה של אנרגיה כמו במבנים ציבוריים בהם התאורה דולקת שעות רבות.

עם המודעות לגופי תאורה חסכוניים, נוצר גם ביקוש רב לגופי תאורת חוץ מעוצבת, בעיקר במבנים ציבוריים המעוצבים על פי מיטב העיצובים האדריכליים החדשניים. הרי תאורה בולטת מאוד בחללים אלה, ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירת גופי תאורת חוץ בעלי עיצוב אדריכלי מוקפד המתאים לאופי עיצוב החלל.

כל היתרונות של גופי תאורת חוץ ציבוריים לד

הבאנו בפניכם כמה יתרונות בולטים המאפיינים את תאורת הלד.
רק לסבר את האוזן, אם בתחילת דרכה תאורת לד חסכה כ- 40% מהוצאות החשמל, כיום השיפורים הרבים שהיא עברה מאפשרים לה לחסוך קרוב ל – 70%, ולכן לא פלא שבמקומות רבים ובעיקר ציבוריים מתקינים רב תאורת לד, או מנגד מבצעים החלפה כוללת של כל גופי התאורה ללד.

אורך חיים ארוך מאוד

תאורת פריקה הייתה זאת שנדחקה הצידה, כאשר תאורת לד פרצה בסערה לעולם התאורה. ניתן כמובן להבין למה, שהרי  נורות לד ידועות מאוד באורך החיים הארוך שלהן, הן מסוגלות להאיר  לפחות עד 50,000 שעות. מדובר על זמן שהוא פי 50 ממנורות פריקה או מנורות אחרות, ולכן מדובר בחיסכון בפני עצמו, כך שאין צורך לבצע עבודות תחזוקה ולהחליף לעיתים קרובות את גופי התאורה.

טווח תאורה ארוך במיוחד

נורות לד מסוגלות להאיר לטווח רחוק יותר ביחס לתאורת פריקה או תאורה מסוגים אחרים, וזאת תודות לעוצמה שלה. יתרון זה עשוי לחסוך בהתקנת עמודי תאורה, במיוחד באזורים  ציבוריים בעלי שטח גדול. רק נציין שמדובר בחיסכון בעלויות תחזוקה שוטפות ובהוצאות החשמל, כיוון שאין צורך להציב שני גופי תאורה, אלא תאורה אחת שתאיר שטח גדול במקום כמה גופי תאורה.

עמידות למשך זמן רב יותר

תאורת לד נחשבת לתאורה עמידה מפני זעזועים, מכות או רעידות שונות, וזאת ביחס לגופי תאורה אחרים העלולים להתנפץ לעיתים קרובות מכל זעזוע קטן. כשמדובר במרחבים ציבוריים זהו יתרון משמעותי, במיוחד בפארקים או בבתי ספר בהם ילדים מרבים לשחק בכדור ועשויים לפגוע בתאורה.

מגוון עוצמות אור וצבעים לבחירה

תאורת לד מגיע במנעד רחב של עוצמות אור וצבעים לבחירה, כך שניתן לשלבה בקלות בכל מקום רצוי, ואפילו לבחור את עוצמת האור המדויקת למקום. כמו כן, ניתן למצוא אותה בצבעים מגוונים לשילוב במתחמים ציבוריים כמו באדום, כחול, ירוק, גוון לבן, חם ועוד. את גופי התאורה הצבעוניים תוכלו לשלב בפארקים בין העצים והצמחים ולשדרג פלאים את נראות המקום.

תאורה חסכונית

זהו אחד הפרמטרים הבולטים יותר בתאורת לד, הרי מדובר בחיסכון שמגיע ל – 70% בהוצאות החשמל ביחס לתאורה רגילה, ולכן ניתן גם לחסוך בהוצאות החשמל וגם למנוע צריכת משאבים וכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה.

תאורה בטיחותית

נורות לד אינן מתחממות בתדירות גבוהה ביחס לתאורות אחרות, ולכן הן מקנות בטחון רב בעת השימוש בהן, כמו גם אפשרות לשלבן במגוון במקומות ללא חשש כמו בסמוך לצמחיה, בין שבילים ועוד.

 

2019-05-14T09:58:21+00:00