הטרנדים החמים של גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים

Home » הטרנדים החמים של גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים

הטרנדים החמים של גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים

תאורת חוץ במבנים ציבוריים ניתן למצוא במגוון מבנים ציבוריים הנבנים כמו פטריות אחרי הגשם כמעט בכל עיר,
כמו קניונים, בתי ספר, פארקים, מכללות, בתי אבות, ספריות ועוד.

גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים

גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים

טרנדים ומגמות בתחום גופי תאורת חוץ במבנים ציבוריים משתנים בקצב מהיר, אומנם לא בתדירות של עיצוב פנים לבתים ומשרדים, אך עדין קל להבחין בין גופי התאורה החדשניים המשולבים בפרויקטים חדשים לבין גופי תאורה בפרויקטים ישנים או במקומות מוזנחים יותר.
עם השנים גדולי מעצבי התאורה בארץ ובעולם מוציאים מנעד טרנדים ועיצובים שדי קשה לעמוד בהם,
חלקם מזכירים לנו שכונות קלאסיות באירופה וחלקם מעוצבים בסגנונות עיצוב יותר תעשייתיים בסטייל מודרני.
למעשה, בכל מקום שכזה יש צורך לשלב גופי תאורה על מנת להאיר את המקום ולהבטיח ביטחון לעוברים ושבים בשעות הלילה.
את גופי התאורה ניתן לשלב בכניסה למקום, בצמחיה סביב, בגינה, על החלק החיצוני של המבנה ועוד.

אז בואו נראה מהם הטרנדים האחרונים בתחום השווים התייחסות

שימוש בגופי תאורה יותר חסכוניים

נראה כי בשנים האחרונות מגמת התאורה צועדת למקום ירוק יותר, מתוך האידאולוגיה לשמור על סביבה ירוקה ונקייה. זאת אנו רואים בביקוש הרב לתאורה חסכונית, ואך בהחלפה של כלל תאורת הרחוב בישובים וערים לתאורת לד הנחשבת לחסכונית מאוד באנרגיה. אך לא רק בשל השמירה על איכות הסביבה, תאורת לד חוסכת בהוצאות החשמל, כך שניתן להוזיל באופן משמעותי את צריכת החשמל ולחסוך הרבה כסף, רק נציין שתאורת לד חוסכת לפחות 30% מצריכת החשמל.

המעבר לתאורה סולארית

תאורה רחוב סולארית היא הדבר הבא והחם בתחום התאורה, ובפרט בתאורה למבנים ציבוריים ובכלל תאורת חוץ. תאורה סולארית מאפשרת לנו ליהנות מתאורה ללא חשמל, אלא מתאורה המופעלת באמצעות משאב הטבע – השמש. התאורה הסולארית פועלת על ידי אנרגיית השמש, המייצרת חשמל בעזרת פנלים מיוחדים שתפקידם לקלוט את אור השמש ולהמיר אותה לאנרגיה המפעילה את התאורה. על מנת שהתאורה תפעל גם בשעות הלילה, מותקן עליה קולטני אור המותאמים לפיקוח על תהליך הפצת האור, והם ל סוג של סוללות פנימיות שתפקידן לאגור את אנרגיית השמש ולהפעיל את התאורה גם בשעות הלילה.

עמודי תאורה מעוצבים בסגנון תעשייתי

אם הורגלנו לראות את עמודי התאורה המשעממים ונטולי עיצוב, דעו כי בעיצובים החדשים תוכלו למצוא עמודי תאורת חוץ במבנים ציבוריים יפהפיים המקשטים את חוץ המבנה ומעניקים לו מראה מיוחד. כך למשל ניתן למצוא אותם ברחבה החיצונית של קניונים, בגינות של מבנים ציבוריים ובמקומות נוספים. העיצובים יהיו יותר בסגנון תעשייתי, כלומר ממתכת אלגנטית ומגוון פרזולים מיוחדים המעשירים את העיצוב של המקום.

מיקום גופי התאורה וזווית ההארה

בחללים ציבוריים ישנה חשיבות רב למקם את גופי התאורה במיקומים הנכונים והמדויקים ביותר לאופי החלל המוקצה, מכיוון שישנם אלמנטים רבים שהתאורה תוכל להדגיש כמו השילוט של המקום, הארת שבילים מסוימים. פסלים או פרטי נוי, עצים הממוקמים בגינות ואזורים נוספים אתם נראה להאיר. כך למשל אם מדובר על שביל מיוחד עם ספסלים או מקומות ישיבה בהם אנשים יושבים בשעות ערב, עלינו לבחור נכון את  זוויות האור ועצמת האור על מנת שיאירו את המקום הספציפי באור המדויק.

לסיכום, ישנם טרנדים רבים בעולם גופי התאורה הציבוריים, אך על מנת לשלבם בצורה מקצועית, עלינו להיעזר ביועץ תאורה המומחה לתחום זה, כך שתקבלו חלל מואר בקפידה המדגיש את כל האלמנטים החשובים, ובד בבד מאפשר לעוברי אורח ליהנות ממקום מואר ויפה בשעות הלילה.

2019-04-29T18:23:04+00:00