תאורה חסכונית לתעשייה

Home » תאורה חסכונית לתעשייה

תאורה חסכונית לתעשייה

תאורה חסכונית לתעשייה

הטכנולוגיה החדשנית בתחום התאורה השתנתה פלאים בשנים האחרונות והביאה מגוון רב של יתרונות המאפשרים לאנשים, בעלי עסקים, מפעלים וחברות לשפר את התאורה בחלל ואף לחסוך רבות בצריכת האנרגיה.

כאשר מדברים על תאורה חסכונית לתעשייה, הדבר חשוב פי כמה וכמה, משום שעובדים זקוקים לתאורה מדויקת ואיכותית, במיוחד כאשר מדובר על תעשיות בהן עובדים על חלקים קטנים, מכונות או מעבדות.

תאורה חסכונית לתעשייה לרוב יהיו אחד משני הסוגים הפופולריים; תאורת אינדוקציה או תאורת לד. תאורות אלה מאפשרות לקבל יתרונות רבים ביחס לתאורה המסורתית הישנה שהייתה קיימת בעבר, כגון נורות רגילות ניאון או פלורוסנטים. היתרונות הבולטים של מנורות לד הן למעשה החיסכון הרב באנרגיה, וכמובן העמידות של הנורות למשך שנים רבות, כך שמדובר בחיסכון כספי כפול.

מלבד החיסכון הכספי בתאורת לד, ניתן לבחור את גוון האור לפי סוג העבודה הנעשית בשטח. ישנם סוגים שונים של גווני תאורה, החל מאור לבן, צהוב ועוד מגוון גוונים אחרים. כמובן שיש צורך להתאים את גוון האור על פי אופי המקום כדי לשדר מרחב ואווירה נינוחה עבור העובדים. רק לסבר את האוזן, נורות לד וגם אינדוקציה הן בעלות ערכים הנעים מ 2700 ועד 6500 קלווין ולכן הן מתאימות לחללים גדולים במיוחד כפי שאנו רגילים לראות בתעשיות שונות, כגון – מחסנים, האנגרים, מפעלים גדולים, רשתות קמעונאיות ועוד.

השלבים לבחירת תאורה לתעשייה

בשל היתרונות הרבים של תאורת לד, מפעליים ותעשיות מבצעים שינוי מקיף של כלל התאורה. רק נציין כי מדובר על תהליך מורכב, משום שמדובר בכמות גדולה של מנורות, כמו גם בחירה מדויקת של סוגי הנורות שיבחרו – בהתאם לסוג העבודה המתבצעת בחללים. ישנם סוגים שונים של נורות, הן מבחינת עוצמה, גווני אור, גדלים וסגנונות שונים, ולכן מומלץ להיעזר בבעל מקצוע המכיר היטב את התחום ויוכל לייעץ לכם כיצד לבחור את סוג התאורה המתאימה ביותר לחלל.

לסיכום, בחירה והחלפת תאורה חסכונית לתעשייה יכולה להיות מורכבת, אולם חשוב להבין כי מדובר על שינוי חיוני שיוכל לשפר את נראות המקום וגם להוות חיסכון משמעותי בצריכת אנרגיה ובכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה.

 

2018-02-28T16:41:43+00:00