תאורה למשרדים

Home » תאורה למשרדים

תאורה למשרדים

תאורה למשרדים

בחירת תאורה למשרדים היא ללא ספק אתגר גדול עבור בעלי המשרד או עבור מעצבי פנים מטעמם, שהרי גופי תאורה משפיעים רבות על נראות החלל מבחינה עיצובית ומבחינת ההרגשה הכללית של עובדי או אורחי המשרד. גופי תאורה נכונים יכולים להעניק לחלל את האור הרצוי ולהשפיע רבות על תפוקת עבודתם של העובדים, ובכלל ליצור אווירה טובה ושקטה במשרד. לעומת זאת, בחירת תאורה שאינה מתאימה לאופי השימוש בחלל, עלולה לצרום וליצור סוג של “רעש” בעין עבור העובדים אל אף שתיקתה, מה גם שמנורה “מזמזמת” או מנורה בעל אור חלש יכולה להשפיע לרעה על החלל ולהקנות לו תחושה כבויה.

בחירה מושכלת המתחברת עם אופי העיצוב

כאשר בוחרים תאורה למשרדים יש לתת את הדעת על שני פרמטרים; גופי תאורה מעוצבים בטוב טעם ובחירת עוצמת אור נכונה המתאימה לחלל ולאופיו. היות ורוב פעילות המשרד מתבצעת בשעות היום בהן השמש מאירה פנים וחודרת מבעד לחלונות, חשוב שגופי התאורה הנבחרים יהיו מעין ערך מוסף לאור היום, כמו גם יש לקחת בחשבון את כמות האור הנכנס מבחוץ והאם השמש לא תפריע ליושבים בחדר ותאלץ אותם לסגור את החלון עם פתרון הצללה. בנוסף, יש צורך להתאים את גופי התאורה בקפידה לאופי עיצוב המשרד בצורה מושכלת, מה שיאפשר לאור להשתלב בסינרגיה מושלמת עם הסטיילינג של ריהוט המשרד.

השפעת התאורה על תפוקת העובדים

רבות דובר על השפעת התאורה על בריאות העובדים ותפוקת עבודתם, הרי תאורה שאינה נכונה תפריע לעובדים היושבים שעות מול צג המחשב להתבונן בו, ובשלב מסוים העיניים יכולות להתעייף, מה שיגרום לתפוקת עבודה פחות טובה. במקומות בהם ישנם עובדים היושבים מול מחשב, מומלץ לשלב תאורה שלא תסנוור את צג המחשב, תאורה רכה ונעימה, תאורה שתאיר היטב את המקלדת של העובד וכזו שאינה מאמצת את העיניים.

תאורה נועזת וצבעונית או קלאסית

עיצוב גופי התאורה משפיעים רבות על נראות החלל, ולכן עבור משרדים קלאסיים תוכלו לשלב גופי תאורה עדינים, בעוד במשרדים בעלי צבעוניות נועזת תוכלו לבחור גופי תאורה צבעוניים שיקנו ססגוניות לחלל. בכל מקרה, התאימו היטב את גופי התאורה לסביבת העבודה.

 

 

2018-09-30T07:23:32+00:00