תאורה ציבורית חסכונית בצריכת אנרגיה

Home » תאורה ציבורית חסכונית בצריכת אנרגיה

תאורה ציבורית חסכונית בצריכת אנרגיה

תאורה ציבורית חסכונית בצריכת אנרגיה

על פי נתונים, תאורה ציבורית מהווה צריכת האנרגיה במבנים וברחובות כ – 40% מצריכת האנרגיה הכוללת במדינות המפותחות. ולכן, באופן טבעי תכנון התאורה מלכתחילה חייב להיעשות בצורה נכונה עם תכנון לשימוש יעיל באנרגיה, כך נוכל יכול לסייע בצמצום ניכר של צריכת החשמל המשמשת לתאורה ציבורית. מעבר לכך, כאשר מתכננים תאורה חשוב לקחת בחשבון פרמטרים נוספים כגון – קירור וחימום המבנה, שהרי תאורה יכולה לחמם ולפלוט מזהמים במבנים ולגרום אי נוחות בחללים פנימיים וחיצוניים.

המודעות הרבה ליעילות בצריכת האנרגיה מורגשת היטב באוויר, ולכן רשויות מקומיות רבות מבצעים שינויים משמעותיים בתשתיות התאורה, אם זה על ידי תכנון מחדש של התאורה הקיימת והחלפת הנורות בתאורת רחוב ובתאורה ציבורית, ואם זה בתכנון שכונות וכבישים חדשים, שאז מראש מתכננים תאורה חסכונית בחשמל. השינויים הללו בהחלט יכולים לחסוך בעלויות האנרגיה וכך לשמור על סביבה ירוקה יותר.

היתרונות של תאורת לד

ראשית, נסביר כי תאורת לד המיועדת לתאורת רחוב היא אחד מוצרי התאורה הנמכרים ביותר לצרכן הפרטי והמוסדי בזכות היתרונות הרבים שלה. מדובר בתאורה חזקה במיוחד, קומפקטית, חסכונית באנרגיה וידידותית לצרכן. ישנם סוגים שונים של תאורת לד, כמו גם גדלים וגוונים שונים, חלקם מיועדים עבור תאורת פנים וחלקם עבור תאורת חוץ.  תאורת לד, בשונה מנורות אחרות היא פועלת ללא חוט, אלא כגוף אחד. הנורה הראשונה פותחה באנגליה ומשם נגזר שמה LED   שהם ראשי תיבות של –  Ligth Emitting  Diode. בתרגום פשוט לעברית – דיודה הפולטת אור, משום שמדובר בגוף הפולט אור יעיל במיוחד בשיטה זו – רוב האנרגיה שהיא מפיקה ופולטת, נראים לעין ומכאן העוצמה החזקה שלה.

 

קצת על נפלאות תאורת הלד

תאורת לד ידועה כתאורה בעלת אור חזק, הדומה בחזית שלו לתאורת ניאון, אך  בניגוד אליו תאורת לד קלה יותר לתפעול וזולה יותר מבחינת עלות הנורה. בנוסף, תאורת לד צורכת מתח נמוך יותר  מאשר תאורת הניאון, ולכן היא עוצמתית ומאפשרת שימוש במגוון מקומות. אורך חייה של תאורת לד  ארוך במיוחד ומגיע ל – 100.000 שעות ולכן אין צורך להחליפה בתדירות גבוהה ביחס לנורות אחרות.

2018-05-29T17:46:47+00:00