תאורת פנים בבתי חולים

Home » תאורת פנים בבתי חולים

תאורת פנים בבתי חולים

תאורת פנים בבתי חולים

תכנון תאורת פנים בבתי חולים היא לא עניין של מה בכך ודורשת תכנון מעניק לצד ביצוע מקצועי שיאפשר לעובדים לעבוד בצורה נינוחה יותר וכן להקנות לחלל אווירה מרגיעה על ידי שילוב תאורה בגוונים מתאימים. בעולם תאורת הפנים נוכל למצוא מגוון רב של דגמים, כאשר לכל דגם יש יתרון משלו המתאים לאופי החלל כגון – תאורת לד המיועדת לתקרות אקוסטיות, גופי תאורה תלויים,  תאורה המיועדת להצבה  בסמוך למיטות החולים, תאורה ללובי, פלורסנטים לחדרי טיפולים, תאורת חירום, גופי תאורה עם זרוע לבדיקת רופא, תאורה לחדרים נקיים ומעבדות ונראה כי הרשימה עוד ארוכה.

התייעלות אנרגטית בבתי החולים בארץ

על פי נתוני  משרד הבריאות, צריכת החשמל בבתי חולים ציבוריים סוכמו בשנת 2015 בכ – רבע מיליארד שקלים בשנה, ולכן לא פלא כי בתי חולים ציבוריים מתגייסים במטרה לחסוך כמה שיותר בהוצאות התאורה. ממש בתחילת שנת 2017 בתי חולים רבים עברו מהפך של ממש בנוגע לגופי התאורה, כאשר רובם עברו לתאורת לד הנחשבת לחסכונית ביותר. גופי התאורה בבתי החולים הוחלפו כולם לגופים חדשניים יותר המפיקים עצמת אור איכותית יותר, מה גם שחיי הנורות ארוך יותר, ההספק שלהם גבוהה יותר וכמובן גם שצריכת החשמל הרבה יותר נמוכה. החלפת גופי תאורה בבתי חולים חסכו עבורם כספים רבים שיבואו לידי ביטוי בהוצאות החשמל ובתדירות החלפת הנורות.

היתרונות של מנורות לד

תאורת פנים בבתי חולים המבוססת על תאורת לד היא כיום הפופולרית ביותר, כיוון שהיא מונה מספר רב של יתרונות על פני כל תאורה אחרת. אז בואו נראה את היתרונות הבולטים של מנורות לד:

  • חיסכון משמעותי בצריכת החשמל שיכול להגיע לחיסכון של 60% מצריכת החשמל.
  • אורך החיים של נורות לד הוא ארוך ביותר, מה שמקטין את תדירות החלפתן.
  • חיסכון משמעותי באחזקה לטובת החלפת הנורות.
  • הגביש בנורות לד עובד על זרם ישר ולא חליפי, מה שמונע ריצוד בעת הפעלת הנורות.
  • נורות לד פחות פולטות חום, מה שהופך את הסביבה לנעימה יותר.
  • נורות לד אינן פולטות קרינות מזהמות והן ידידותיות לסביבה.
  • רמת הבטיחות של נורת לד היא הגבוהה ביותר ביחס לכל נורה אחרת.
2017-08-31T15:24:40+00:00