תאורת פנים חסכונית למשרדים

Home » תאורת פנים חסכונית למשרדים

תאורת פנים חסכונית למשרדים

תאורה במשרדים היא חלק מהנוף בחלל וניתן לומר שיש לה השפעה רבה על תפוקת העובדים והאווירה הכללית בחלל. ישנם סוגים שונים של תאורה, החל מגווני אור שונים שיכולים להיות בגוון לבן או צהוב, גופי תאורה מגוונים כגון ספוטים, תאורות לד, פלורסנטים, שקועי תקרה ועוד כהנה וכהנה. הרעיון הוא לבחור תאורה העונה על שולשה פרמטרים חשובים עליהם נרחיב בהמשך המאמר.

על מה חשוב לשים דגש כאשר בוחרים תאורה למשרד?

תאורה חסכונית – תאורת פנים חסכונית למשרדים חייבת להיות חסכונית בחשמל, גם כדי להקטין את הוצאות החשמל וגם כדי לצרוך פחות אנרגיה וכך לתרום לשמירה על איכות הסביבה. כשאומרים תאורה חסכונית, חשוב להבין כי ישנו פרמט נוסף המעיד על תאורה חסכונית והוא – אורך חיי הנורה. ככל שהנורה תחזיק זמן רב יותר, כך נצטרך להחליף תאורה בתדירות נמוכה יותר. נורות הלד החדשניות עונות בדיוק על פרמטר זה, משום שהן חסכוניות באנרגיה וגם מחזיקות לאורך זמן רב.

גוון האור – גוון האור הוא פרמטר חשוב, הרי אור ידוע כאלמנט מרגיע          . עובדה שנעים לנו להיכנס למקום מואר, ואפילו מחקרים רבים מעידים כי ישנו קשר ישיר בין עוצמה וגוון האור לבין תפוקת העובדים. מקום חשוך מידי במשרד, יוכל לשדר עייפות, כמו גם העובדים יחושו עייפים במהלך היום מרוב שעיניהם התאמצו אל מול מסך המחשב. חשוב מאוד להתאים את גוון האור על פי אופי העבודה, ולבחור גוון כמה שיותר בהיר.

עיצוב נכון – תאורה היא דומיננטית בחלל, לא רק מבחינת עוצמה, אלא גם מבחינת הנראות של גופי התאורה הניצבים בחלל. עיצוב מרשים יכול להשפיע על עיצוב החלל ותדמית המשרד, ולכן בעלי משרדים רבים מערבים יועץ תאורה או מעצבי פנים שיסייעו להם במלאכת התאמת גופי התאורה לאופי ועיצוב החלל.

לסיום, בחירת תאורת פנים חסכונית למשרדים היא לא עניין של מה בכך, אלא דורשת שימת לב לשלושת הפרמטרים שציינו במאמר. שמירה עליהם תוביל אתכם לבחירה הנכונה, כזאת שתאפשר לכם לקחת צעד קדימה את נושא התאורה ולאפשר לעובדים לעבוד בצורה נינוחה.

2018-02-28T16:40:10+00:00