תאורת פנים לבתי חולים

Home » תאורת פנים לבתי חולים

תאורת פנים לבתי חולים

תאורת פנים לבתי חולים

תאורת פנים לבתי חולים

תאורת פנים לבתי חולים

כמו בכל מקום, תאורה היא אחד האלמנטים החשובים בכל חלל.
באפשרותה להגדיל את החלל, להעניק לשוהים בו הרגשה טובה, לאפשר לעובדי לעובד בצורה נוחה יותר , לעצב את החלל ובכלל להפיח בו חיים.
כאשר מדובר על תאורת פנים לבתי חולים הדבר חשוב פי כמה וכמה, משום שהתאורה מסייעת לצוות הרפואי במקום לעבוד בצורה נוחה ובטיחותית יותר.

מגוון רב של סוגי תאורת פנים לבתי חולים

הטכנולוגיה המתפתחת לא פסחה על תחום התאורה וכיום ניתן למצוא מגוון רב של גופי תאורה מתקדמים בעלי עוצמות אור שונות כמו גם גוונים שונים של אור המופצים לחלל. לכל סוג תאורה יש תפקיד משלו, וניתן לשלב אותו במקומות שונים בבתי החולים. אין ספק כי בבתי חולים ישנם חדרים רבים וחללים שונים, כאשר לכל חדר או שטח מסוימת יש דרישה שונה של אופי ועוצמת התאורה כגון תאורת לד (שעליה נרחיב בהמשך) המיועדת לתקרות אקוסטיות ומסדרונות, גופי תאורה תלויים הדרושים לחדרי ניתוחים ומקומות נוספים,  תאורה עוצמה נמוכה המיועדת להצבה בסמוך למיטות החולים, תאורה לחדרי השירותים והמקלחות, תאורה לחדרים הפנימיים, תאורה ללובי, תאורה מיוחדת למעבדות, תאורת חירום, תאורה ייחודית  לחדרים נקיים ומעבדות ונראה כי הרשימה של סוגי התאורה הנדרשים בבתי חולים עוד ארוכה.

המעבר לתאורת לד בבתי חולים בישראל

בשנים האחרונות אנו שומעים לא מעט על תאורת לד. היא התפרצה לחיינו כרוח סערה וחוללה שינויים רבים, הן בבתים פרטיים, במקומות ציבוריים ופרטיים וגם בבתי החולים בארץ. בשנים האחרונות בתי חולים רבים מתגייסים למען התייעלות האנרגטית וזה אחר זה מחליפים את תאורת הפלורסנט או הניאון לתאורת לד בשל יתרונותיה הרבים ובעיקר בשל החיסכון העצום באנרגיה ומשאבים. תאורת לד מספקת הרבה יותר מחיסכון באנרגיה, משום שהיא בעלת עוצמת אור איכותית יותר, חיי הנורות שלה ארוך יותר, ההספק שלה גבוהים יותר ולכן לא פלא שהחלפת גופי תאורה בבתי חולים חסכו רבות עבור בתי החולים בהוצאות החשמל.

למה תאורת לד כל כך נפוצה בבתי החולים בארץ?

חיסכון משמעותי בצריכת החשמל – על ידי התקנת תאורת פנים לבתי חולים מסוג תאורת לד ניתן לחסוך כ- 60% מצריכת החשמל, כך שבהחלט מדובר על שינוי משמעותי.

אורך חיים ארוך יותר – אורך החיים של נורות לד הוא ארוך ביותר, כך שאין צורך להחליפן בתדירות גבוהה.

תאורה שאינה מרצדת בעת הפעלתה – הגביש בנורות לד עובד על זרם ישר ולא חליפי, לכן הן לא מרצדות בעת הפעלתן.

לא פולטות חום – תאורת לד אינה פולטת חום, לא קרינה ולא מזהמים, ולכן היא נעימה יותר לסביבה שבה עובדים אנשים שעות רבות, כמו בבתי חולים.

אור בטיחותית – תאורת לד נחשבת לבטיחותית ביותר ביחס לכל נורה אחרת, שום שהיא אינה פולטת מזהמים וקרינה לחלל שבו היא נמצאת.

 

2018-09-23T06:57:47+00:00