תאורת רחוב וגופים ציבוריים

Home » תאורת רחוב וגופים ציבוריים

תאורת רחוב וגופים ציבוריים

תאורת רחוב וגופים ציבוריים

תאורת רחוב מהווה כיום כ- 2.5% מצריכת החשמל בישראל, ולכן כחלק חשוב מבחירת תאורת הרחוב על רשויות מקומיות ומועצות אזוריות לבחור בתבונה את גופי התאורה תוך שימת דגש על כמה פרמטרים חשובים; על נושא חיסכון בעלויות החשמל, בחירת עוצמות אור המתאימות לאופי החלל הדרוש ובחירת גופי תאורה מעוצבים בטוב טעם על מנת לשמור על מראה עיצובי מיוחד של הרחובות בעיר.

מהפכת התאורה החסכונית מורגשת היטב באוויר והגיע לכל בית בישראל ואפילו למועצות ורשויות מקומיות, בהן אנשי התחזוקה עושים שימוש בתאורת רחוב חסכונית במטרה להפיק את המרב מעוצמת האור. האפשרות לחסוך אחוזים גבוהים בצריכת החשמל, לצד רכישת מנורות המחזיקות לטווח ארוך יותר, נולדה באופן טבעי מהצורך לחסוך בעלויות החשמל וכך גם לסייע בשמירה על איכות הסביבה. אם כך, לא פלא כי בבתים פרטיים, מוסדות, רשויות מקומיות ובעצם בכל מקום שואפים לבחור נורות חסכוניות המאפשרות לקבל יותר. יותר עוצמה, יותר אפקטים ופיזור אור, יותר גווני אור וכמה שפחות לבזבז אנרגיה יקרה.

יעוץ תאורה לבחירה חכמה

תהליך בחירת תאורת רחוב וגופים ציבוריים, הוא לא עניין של מה בכך, ולכן רשויות ומועצות מקומיות נעזרת ביועץ תאורה מומחה שיוכל לסייע להם בתכנון נכון, כיוון שנדרשת עבודה מקיפה הכוללת תכנון מראש מבחינת מיקום גופי התאורה, בחירה נכונה של עוצמת האור, עיצוב גופי התאורה בהתאם לאופי עיצוב הסביבה, את המרווח בין גופי התאורה ומיקומם, פיזור נכון של האור וכו’. יועץ תאורה למעשה לוקח את המשימה כפרויקט תכנוני לכל דבר על ידי בחינה כוללת של האזור וכך הוא יאפשר למצות מקסימום תאורה במקום עבור עוברי אורח ונהגים בכבישים.

תאורת רחוב וגופים מעוצבים לשיפור מראה הרחוב וביטחון התושבים

בשנים האחרונות, את תאורת הרחוב הפשוטה והסטנדרטית מחלפים עמודי וגופי תאורה מעוצבים המתאימים לנוף בשכונות חדשות או לגינות ציבוריות ופארקים גדולים, וכיום ניתן למצוא מגוון רב של עיצובים ופרזולים מיוחדים המקנים לרחובות העיר שיק מיוחד. את העיצובים תוכלו לבחור בעזרת יועץ תאורה מומחה או על ידי אדריכל נוף המומחה בעיצוב חללים פתוחים.

 

 

 

2017-07-02T11:26:34+00:00